Svatba

3. července 2008 v 11:57 | Mája a Sába |  Móda
A jak to je doopravdy? Každá dívka chce být v tento výjimečný den dokonalá. Sladěná od hlavy http://www.inspirovanikrasou.cz/data/ik_user/gallery/1735-27707-small/nevesta.jpgaž k patě. Šperky, boty, líčení a jiné doplňky to vše musí vzájemně ladit. Také pověry v tento den hrají velkou roly. A na co by nevěsty podle pověry neměli zapomenout? Na něco nového, něco starého, něco modrého a něco půjčeného. To jsou čtyři věci, které dříve pro nevěstu znamenali mnoho, dnes se již na tyto tradice tolik neohlíží.

Jaký význam vlastně měly?
- Něco starého proto, aby nezapomněla na své rodiče, kteří ji vychovali a na domov, kde vyrůstala. A co to znamená? Nevěsta by měla mít například krajkový kapesníček po babičce nebo rodinný šperk.

- Dále něco nového, jako symbol vstupu do nového života. To většinou není problém, nového má na sobě většina nevěst dostatek. Podle zvyku, ženich obdaruje nevěstu novým spodním prádlem a nevěsta na oplátku ženichovi daruje svatební košili. Také doplňky, jako například boty, bižuterie nebo jiné ozdoby, které si dívky kupují, aby vše vzájemně ladilo. Opět je to něco nového. Nejrychleji mají tuto podmínku splněnou dívky, které si nechají ušít šaty vlastní a nebo si koupí nové.

- Také něco modrého, i to je součástí tradice. Modrá barva znamená pro nevěstu štěstí. Většina dívek vyřeší tuto tradici modrým podvazkem. Ale jsou i jiné varianty. Například modrá výšivka na šatech nebo kamínek v bižuterii, pár modrých kvítků či jiných ozdob ve vlasech a jiné.

- Posledním zvykem pro nevěstu je něco půjčeného. Tím se však nemyslí šaty z půjčovny, neboť za ně zaplatíte a máte je vlastně v pronájmu. Raději si půjčete bižuterii nebo nějaký drobný doplněk od své kamarádky, tím splníte i tento zvyk.

A na závěr
Užijte si tento výjimečný den tak, aby pro vás nikdy neztratil to nejdůležitější. A co že to je? Láska a vzájemná úcta.
http://www.manga.cz/gallery/1411/nevesta.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama